دوره ICDL(مهارت های هفت گانه Office)

دوره ICDL

در بیشتر کشورهای توسعه یافته و صاحب فناوری و در بعضی کشورهای در حال توسعه آموزش علوم کامپیوتری و فراگیری دانش IT -Information Technology جزو برنامه های اصلی مدارس ، دبیرستانها و دانشگاهها به شمار می آید . ICDL- International Computer Driving License ICDL گواهینامه ای است بین المللی جهت استفاده از کامپیوتر در حدی که نیازهای مقدماتی و اصلی کاربر را پاسخگو باشد . تعريف گواهي نامه بين المللي ICDL چيست؟ ( International Computer Driving License (ICDL

محتوای دوره :(مخاطبان چه می آموزند؟)

برنامه ICDL شامل 7 مهارت تئوري و عملي مي باشد كه براي اخذ مدرك نهايي نياز به موفقيت در تمام دوره ها مي باشد:

1. مفاهيم اوليه در فناوري اطلاعات ( مفاهيم اساسي تئوري IT) در اين مهارت داوطلبان مفهومي كلي از فناوري اطلاعات و كار با نرم افزار و سخت افزار رايانه را فرا خواهند گرفت. همچنين بايد با شبكه هاي اطلاعاتي و كاربرد روزانه برنامه هاي كاربردي رايانه آشنا شوند.

2.استفاده از كامپيوتر و مديريت فايل ها ( مقدمه اي بر Windows - استفاده و مديريت فايل ها) داوطلبان مي بايست امكان استفاده از رايانه و سيستم عامل را فراگيرند و بتوانند تنظيمات اصلي دلخواه خود را در ويندوز انجام دهند. همچنين لازم است كار و مديريت فايل هاي رايانه اي از جمله كپي، حذف و .... را بتوانند به راحتي انجام دهند. در ضمن بايد مفهوم ويروس را بدانند و همچنين آگاهي هاي لازم را در مقابل با ويروس زدائي داشته باشند.

3.پردازش متن ( واژه پردازي، مقدمه اي بر Word مايكروسافت) داوطلبان بايد مفهوم برنامه هاي پردازش متن از جمله (Word) را بدانند و همچنين كاربرد روزانه آن را (ايجاد، ويرايش، قالب بندي، جدول بندي، كار با تصاوير و....) فرا گيرند.

4. صفحه گسترده ها ( مقدمه اي بر صفحات گسترده EXCEL مايكروسافت) داوطلبان بايد مفهوم برنامه هاي صفحه گسترده از جمله (Excel) را بدانند و همچنين كاربرد روزانه آن را ( ايجاد، ويرايش، قالب بندي، جدول بندي و...) فرا گيرند. همچنين لازم است تا بتوانند فرمول هاي مقدماتي رياضي و كاربردي را ايجاد كنند.

5. پايگاه داده ( مقدمه اي بر Access مايكروسافت) در اين مهارت داوطلبان بايد مفهوم پايگاه داده در رايانه را متوجه شوند و همچنين بتوانند در حالت مقدماتي جداول پايگاه داده اي با پرس و جوهاي مقدماتي را ايجاد و ويرايش كنند.

6. ارائه مطالب ( Power Point) داوطلبان بايد بتوانند از ابزارهاي ارائه مطلب رايانه به خصوص نرم افزار ( Power Point) به خوبي استفاده نمايند. به اين صورت كه امكان ايجاد اسلايدها و ويرايش و قالب بندي متون و تصاوير درون آن را داشته باشند. همچنين بايد بتوانند به بهترين شكل از حركات و امكانات نرم افزار استفاده كنند.

7. اطلاعات و ارتباطات ( خدمات اطلاعاتي شبكه - اينترنت و پست الكترونيك) در اين مهارت داوطلبان بايد با مفهوم كلي اينترنت و برخي شاخص هاي امنيتي آشنا شوند و بتوانند كه جستجوهاي اينترنتي را به بهترين شكل ممكن انجام دهند. همچنين بايد كار با صفحات اينترنتي را بطور كلي فراگيرند. در ضمن كار با پست الكترونيك تحت وب و همچنين نرم افزارهاي پست الكترونيكي را نيز بايد فراگيرند تا بتوانند به راحتي به ارسال و دريافت نامه هاي الكترونيك با پيوست و.... بپردازند.

این دوره برای چه کسانی مفید می باشد:

1.براي كاربران

ICDL براي كمك به كاربران شركتي و خانگي طراحي شده است و به كارفرمايان اطمينان مي دهد كه اطلاعات و دانش دارندگان اين گواهي نامه در رشته كامپيوتر، كاملا، به روز است.

2.براي كارفرمايان

ICDL نشانه كفايت در مهارتهاي كامپيوتري است. بنابراين شركتي كه در نظر دارد به نيروي انساني يا كارمندان خود آموزش دهد بايد اطمينان حاصل كند، پولي كه به اين برنامه اختصاص داده است، به خوبي صرف مي شود. بطور حتم شركت در دوره هاي مختلف، بدون دريافت گواهينامه موجب دلسردي كارفرمايان و كارمندان، خواهد شد.

مزایای شرکت در دوره :

يك گواهينامه بين المللي است كه توانايي دارندگان اين گواهي نامه را، در مهارتهاي كامپيوتري تائيد مي كند مزایای شرکت در این دوره عبارت اند از:

1. ارتقای سطح تواناییها در IT

2. ارتقای سطح کارایی در شرکت ها

3. ایجادتوانایی کارفرمایان برای سرمایه گذاری موثر در IT

4. تضمین استفاده بهینه از حداکثر مهارت وتوانایی کارمندان در محیط کار

ابزار کار:

1. کامپیوتر

2. نرم افزار Office

3. کتاب وجزوات مربوطه

طول مدت دوره

سرمایه زمانی این دوره 2ماه می باشد.( 25 جلسه 2ساعتی آموزشی)

رزرو دوره ICDL(مهارت های هفت گانه Office)

لطفا کلیه موارد را با دقتی شایسته، پر کنید.
  • کاربر گرامی جهت فرستادن مرسوله های پستی موسسه محاسبان پر کردن این بخش الزامی است.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .