کارگاه عملی۲(دوره ترکیبی،تخصصی)

کارگاه عملی2(دوره ترکیبی،تخصصی)

هدف : با توجه به تجارت بین المللی و فعالیت بازرگانان ایرانی در زمینه تجارت خارجی ونیاز روزافزون بازرگانان به حسابدارانی که تسلط کامل در زمینه حسابداری اعتبارات اسنادی داشته باشند. این کارگاه به آموزش حسابداری شرکتهای بازرگانی خارجی که در زمینه واردات کالا از خارج کشور فعالیت دارند می پردازد. خرید کالا از کشورهای دیگر مستلزم انجام مراحلی است که حسابدار می بایست ثبت های حسابداری آن را انجام داده و بهای تمام شده کالای وارداتی را محاسبه نماید.
در این دوره با فرآیند کامل بازرگانی خارجی (واردات و صادرات) به صورت کاربردی در یکی از باسابقه ترین مراکز حسابداری زیر نظر شاخص ترین و مجرب ترین اساتید که سال ها در زمینه حسابداری و امور مرتبط گمرکی فعالیت دارند آشنا می شوید. برگزاری دوره کاربردی و ارائه نکات علمی و اجرایی از بارزترین مزیت های این دوره می باشد.
هدف: یکی از مهمترین چالشهای پیش روی حسابداران در محیط واقعیان است که پس از تهیه صورتهای مالی که مهمترین وظیفه حسابدار عنوان می گردد، مدیران شرکت این درخواست را د ارند که از این صورت های مالی چه استفاده هایی میتوان به دست آورد.این دوره سعی داردتا با تبیین هر یک از صورتهای مالی اساسی و ارائه خصوصیات و محدودیت های آنها توانایی تهیه صورت های مالی رابه کاراموزان ارائه نماید.
یکی از مهمترین وظایف حسابداری گزارشگری مالی می باشد که از آن به عنوان نتیجه نهایی واحد مالی یاد میشود.گزارشگری مالی نیز بخش های متنوعی را شامل میشود که مهمترین /ان گزارشگری برون سازمانی میباشد منظور از گزارشگری برون سازمانی ان است که اطلاعات واحد حسابداری جهت استفاده کنندگان برون سازمانی شامل: سهام داران،اعتباردهندگان،سازمان امور مالیاتی و... گزارش گردد.در این دوره با نحوه گزارشگری برون سازمانی شامل تهیه صور تاهی مالی مطابق استانداردهای حسابدای وهمچنین تهیه اظهارنامه مالیان بردرآمد به عنوان 2نوع از گزارشات مهم آشنا خواهیم شد و پس از آن اقدام به تغییر صورتهای مالی مینماییم تا به تمامی جوانب ونکات گزارشات تسلط یابیم.

محتوای دوره :(مخاطبان چه می آموزند؟)


1.حسابداری بازرگانی خارجی شامل:
آشنایی اصول و کلیات تجارت 
آشنایی با ثبت سفارش و کارت بازرگانی و اظهار کالا به گمرک
آشنایی با نحوه خرید و سفارش خارجی
آشنایی با اینکوترمز 2010
آشنایی با انواع روش های پرداخت بین المللی
آشنایی با گشایش ارزی LC
آشنایی با بیمه نامه ها و حمل بین المللی
آشنایی با اخذ مجوز های لازم/بازرسی و استانداردها
آشنایی با سوئیفت و امور گمرکی و ترخیص کالا و محاسبات مربوط
آشنایی با تکمیل اسناد بازرگانی (پروفرما،بیمه نامه،بارنامه،گواهی بازرسی،LC،گواهی مبدا،اظهارنامه گمرکی)

2.نحوه اظهارنامه اشخاص حقیقی بند الف،ب،ج
3.آشنایی با گزارشگری برون سازمانی
4.آشنایی با گزارشات مالی اساسی شامل ترازنامه-صورت سود وزیان- صورت سود وزیان جامع
5.آشنایی با یادداشت های پیوست های صورت های مالی
6. صورت های مالی مطابق استانداردهای حسابداری به صورت عملی ودر محیط نرم افزار اکسل
7.تفسیر صورت های مالی شامل تفسیر ترازنامه – صورت سود وزیان و یادداشتهای همراه
8.آشنایی با نحوه محاسبه نسبتهای مالی و تفسیر هریک از نسبتهای مالی

این دوره برای چه کسانی مفید می باشد:

برای حسابدارانی که به دنبال ارتقای شغلی هستند.کارآموزان کارگاه عملی 1 که علاقه به کار در شرکت های بازرگانی خارجی را دارند

مزایای شرکت در دوره :

توانایی حسابداری تمام هزينه هااز مراحل گشايش اعتبار تا بستن اعتبار مذكور يعني رسيدن كالاي سفارشي به انبار و در نهايت بدست آوردن قيمت تمام شده كالاي خريداري شده راثبت نموده و گزارشات مربوطه را ارائه نمايد.
1.با فراگیری نحوه تهیه صور تاهی مالی فرصت های شغلی بیشتری برای کار دانشجویان فراهم می گردد.
2.با فراگیری نحوه ارسال اظهارنامه های مالیاتی اشخاص حقیقی علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی بیشتر،دانشجویان با قوانین مالیاتتی بیشتر آشنا خواهند شد ومیتوانند بهتر تصمیم گیری نمایند که نیاز به ثبت نام در دوره مالیاتی را درند .
3.با فراگیری نحوه تغییر صورت های مالی حسابداران می توانند بهتر از اطلاعات تهیه شده حسابداری استفاده نمایند وبتوانند مدیران شرکتها و بنگا ههای اقتصادی در زمینه تصمیم گیری ها مشورت دهند.

ابزار کار:


:نرم افزار سپیدار سیستم /پروژه واقعی و کتاب تئوری بازرگانی بین الملل
- پروژه تهیه صورت های مالی
- پروژه تهیه اظهار نامه اشخاص حقیقی
- نرم افزارهای اظهار نامه اشخاص حقیقی

رزرو کارگاه 2 از ثبت سفارش /خرید تا ترخیص

لطفا کلیه موارد را با دقتی شایسته، پر کنید.
  • کاربر گرامی جهت فرستادن مرسوله های پستی موسسه محاسبان پر کردن این بخش الزامی است.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .