چرا باید حسابدار شوید؟

روی سخنم با کسانی هست که به حسابداری فکر نمی کنن

بهتر است برای دانستن این مطلب ، مزیت های شغلی حسابداری را باهم بررسی کنیم .

بازار کار گسترده در مناطق شهرها:

اگر به مشاغل دوستان و اطرافیان وجامعه خوب دقت کنیم می بینیم نمی توان هیچ شغلی را پیدا کرد که مثل حسابداری همه به آن نیاز داشته باشند

و اینقدر خواهان داشته باشد در سال های اخیر با توجه به اجرای قوانین مالیاتی مثل ماده ۷۱ اصناف که تمامی مشاغل را موظف به استفاده از مکانیزم صندوق فروشگاهی  نمودند تا جریمه نشوند و معافیت مالیاتی بگیرند.

از این رو بر رونق بازار کار حسابداران و مخصوصا کسانی که با نرم افزار های حسابداری آشنا هستند افزوده ، به این معنی است که اگر تا دیروز هر کسی تمایل به استفاده از سیستم حسابداری نداشت امروز مجبور به ارائه گزارش های مالی به مراجع ذیصلاح (اداره کل دارایی) هستند بنابراین حسابداران در هر شهر و منطقه ای که شغل وجود داشته باشد بازار کار و فرصت شغلی زیادی دارند.

عدم نیاز به تحصیلات تکمیلی برای موفقیت در بازار کار:

حسابداری قبل از آنکه علم باشد یک فن است و مدیران و صاحبان مشاغل برای استخدام حسابدار، تاکید به داشتن تجربه عملی حسابداری خود دارند تا مدرک تحصیلی و دانشگاهی آنها.

مدیران برای استخدام حسابدار بیشتر به مهارت شما توجه می کنند تا مدرک دانشگاهی شما.

شما به جای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی می توانید به کارو کسب تجربه مشغول شوید .اینو باید بدونید در کار حسابداری ۲ سال سابقه کاری ارجعیت دارد به ۲ سال درس خواندن در مدرک کارشناسی ارشد. این به معنی آن نیست که درس نخوانیم ولی حتی با مدرک دیپلم ولی داشتن مهارت در حسابداری در کوتاه ترین زمان می تونید وارد بازار کار شوید و کسب درآمد کنید.

سرعت در نتیجه:

در خیلی از مشاغل نتیجه کسب مهارت شما با گذشت زمان زیاد و در اجرای پروژه های بزرگ مشخص می شود.

در صورتیکه در کار حسابداری بلافاصله بعد از یادگیری حسابداری و آشنایی با یک نرم افزار مالی خوب و یک مدت کوتاه کار آموزشی با جذب در بازار کار به صورت کار اصلی و یا حتی کار پاره وقت نتیجه کار مشخص می شه و شما می تونید خیلی راحت کسب درآمد داشته باشید.

امکانات گسترده برای تحصیل و یادگیری:

همانطور که می دونید رشته های  حسابداری جزء پرجمعیت ترین رشته های تحصیلی و کم هزینه ترین آنها هستش که بخاطر نداشتن واحدهای عملی و جذب سریع به بازار و انجام کارهای پاره وقت و کسب درآمد جزء رشته های پر طرفدار هست و در حال حاضر به خاطر وجود نرم افزار های مالی که به صورت تمام اتوماتیک هستند و حتی نیازی به داشتن دانش حسابداری ندارند فقط با آموزش حسابداری و مقدماتی و مهارت در استفاده از نرم افزار مالی مثل نرم افزار معروف هلو می توانید سریع جذب بازار کار شوید.

تقاضای دائمی از سوی بازار کار برای استخدام حسابدار:

خیلی جالبه بدونید کار حسابداری کار با ثباتی است یعنی اگر در رونق اقتصادی باشیم با ثبت شرکت های جدید و فروشگاهای تازه تاسیس نیاز به حسابدار وجود دارد و در صورت رکود بازار و حتی ورشکستگی شرکت ها ومشاغل آخرین نفراتی که تعدیل نیرو می شوند حسابدارها هستند.

امکان کار به صورت شخصی :

از دیگر مزایای کار حسابداری این است که شما می توانید به صورت پاره وقت در چند شرکت و مغازه به صورت همزمان به صورت کار در منزل و یا دورکاری کار کنید و چندین منبع درآمد داشته باشید و شما هم می توانید با معرفی نرم افزار و فروش آن کسب درآمد داشته باشید .

امکان کار از راه دور :

استخدام یک حسابدار به صورت تمام وقت هزینه های زیادی برای یک شرکت و یا فروشگاه دارد در خیلی از موارد نیاز به حضور تمام وقت حسابدار نیست و معمولا به صورت نیمه وقت کارها صورت می گیرد که با وجود  نرم افزارهای حسابداری مالی تحت وب اکثر حسابداران از راه دور به کارهای خود نظارت دارند و از راه دور آنها را انجام می دهند.

کلام آخر :

توجه داشته باشید بزودی با توجه به نیاز همه مشاغل و اصناف به حسابداری برای بررسی مسائل مالی شان و هم قوانین مالیاتی جدید که برای جریمه نشدن صاحبان مشاغل باید از سیستم های مالی استفاده کنند و به خاطر پاره وقت کارکردن در چند جا به صورت همزمان و امکان دور کاری ، کار حسابداری بسیار از قبل پر رونق تر و گسترده تر می شود. ما در مجموعه محاسبان سعی کردیم پر طرفدارترین و بهترین دوره های آموزشی متناسب با بازار کاربا بیش از ۴۵۰۰ کارآموز به همراه موارد حسابداری و مالیاتی به زبان ساده و با کیفیت آموزشی حرفه ای در شان شما علاقمندان به این رشته آموزش بدهیم.