چرا به وکیل مالیاتی نیاز دارید؟

مالیات یکی از مهم‌ترین منابع درآمد دولت است که از طریق اشخاص حقیقی و حقوقی تامین می‌شود. درواقع پرداخت مالیات، ضامن رشد اقتصادی و اجتماعی در جامعه خواهد بود. البته قوانین و نظام مالیاتی باید به گونه‌ای کارآمد وضع شوند تا محلی برای رشد اقتصاد باشند نه جولانگاه فسادهای اقتصادی!
حال وکیل مالیاتی  شخصی است که نسبت به حقوق، قوانین مالیاتی و حسابداری دارای تخصص می‌باشد و با آگاهی که از قوانین و آیینامه‌های مالیاتی دارد، می‌تواند با داشتن وکالت‌نامه از اظهارنامه های مالیاتی یک شرکت دفاع نماید.

ویژگی‌های یک وکیل مالیاتی حرفه‌ای چیست؟

وکیل مالیاتی خوب یک متخصص امور مالی است که با شناخت بخشنامه‌‌ها، آیین نامه‌ها، معافیت‌ها و تسلط بر مسائل حقوق مالیاتی می‌تواند به اشخاص حقوقی و حقیقی در زمینه دعاوی مالیاتی و کاهش هزینه‌های مالیات کمک کند. 4ویژگی کلیدی یک وکیل مالیاتی عبارت است از:

  • تسلط و آگاهی کامل از قوانین مالیاتی و تمامی ماده‌ها و تبصره‌های موجود: این مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های یک وکیل مالیاتی متخصص است. یک وکیل مالیاتی با اشراف کامل بر قوانین می‌تواند موکل خود را از پرداخت مالیات‌های سنگین معاف کرده و در حل مشکلات مالیاتی یاری دهد.
  • داشتن تجربه کاری و سابقه مرتبط و درخشان: تجربه کاری یک وکیل مالیاتی تاثیر مستقیمی در نتیجه وکالت او دارد. هرچقدر تجربه وکیل مالی که انتخاب می‌کنید بالاتر باشد، او با پرونده‌های بیشتری سروکار داشته و راه و چاه را به خوبی می‌شناسد. در نهایت با کمک تجربه خود، می‌تواند به شما راهکارهای کاربردی بسیاری را پیشنهاد دهد.
  • داشتن تخصص و توانایی بالا در تنظیم و نوشتن لوایح قانونی: یک وکیل مالیاتی خوب باید تخصص و توانایی بالایی در تنظیم و نوشتن اظهارنامه‌ها و لوایح مالیاتی داشته باشد. اگر در ابتدا اظهارنامه‌ها و لایحه‌ها به درستی نوشته شوند و مغایرتی در آن‌ها مشاهده نشود، احتمال بروز مشکل و همچنین اعمال مالیات‌های سنگین به علت تشخیص مغایرت‌ها، کمتر است.
  • رشته تحصیلی مرتبط و مدارک: یک وکیل مالیاتی باید دارای تحصیلات آکادمیک در رشته‌های مالی و حسابداری باشد و علم تئوری او از امور مالی و مالیاتی بالا باشد و همچنین در حوزه علوم حسابداری دارای تخصص باشد. تا بتواند مشکلات مالی و مغایرت‌های حسابداری را رفع و رجوع کند.

به مشاوره مالیاتی نیاز داری؟

استفاده از تجربه میدانی برجسته ترین و خبره ترین وکلا و مشاوران مالیاتی ایران

به مشاوره مالیاتی نیاز داری؟

استفاده از تجربه میدانی برجسته ترین و خبره ترین وکلا و مشاوران مالیاتی ایران

در چه زمینه‌هایی می‌توانید وکیل مالیاتی بگیرید؟

تفاوتی ندارد که صاحب یک کسب و کار بزرگ هستید یا کوچک، پزشک هستید یا کارمند، در زمینه‌های مختلف می‌توانید از وکیل مالیاتی استفاده کنید.

  • مالیات بر ارث: نحوه پرداخت و محاسبه مالیات بر ارث همیشه یکی از سوالات رایج حقوقی بوده و هست. طبیعی است که وقتی شخصی فوت می‌کند، باید در مورد اموال و دارائی‌های او روشنگری انجام شود. با بهره گیری از وکیل مالیاتی می‌توانید از حق  و حقوق خود دفاع کنید.
  • مالیات سکه: میزان مالیات بر سکه برای خریداران مختلف، متفاوت است. این میزان باتوجه به بخشنامه سازمان امور مالیاتی تعیین می‌شود. آیا می‌توان نسبت به میزان مالیات تعیین شده از سوی سازمان امور مالیاتی اعتراض کرد؟ بله با راهنمایی وکلای مالیاتی محاسبان این امر شدنی است.
  • مالیات بر درآمد: همه اشخاص حقیقی و حقوقی درآمد مختص خود را دارند. دولت هم برای کاهش فاصله طبقاتی و کسب درآمد، روی انواع درآمدها مالیات وضع می‌کند. پرداخت مالیات بر درآمد برای همه اشخاص ضروری است. فقط در برخی موارد و تحت شرایط خاصی، برخی درآمدها معاف از پرداخت مالیات هستند. 
  • مالیات کارتخوان: ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، بانک مرکزی را مکلف به ارسال مشخصات کلیه کارتخوان‌ها به سازمان امور مالیاتی کرده است. طبق این قانون که در مهر ماه سال ۱۳۹۸ به تصویب رسید، همه اشخاصی که دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت الکترونیک دارند، شامل این ماده می‌شوند و موارد دیگر.

چه کسانی وکیل مالیاتی شما هستند؟

وکیل مالیاتی
وکیل مالیاتی
وکیل مالیاتی
وکیل مالیاتی

دستاوردهای یک وکیل مالیاتی حرفه‌ای

برندهای معتبری که وکیل مالیاتی آن‌ها بوده‌ایم

سوالات متداول

به چه صورتی میشه مشاوره مالیاتی گرفت؟

مشاوره مالیاتی به سه صورت تلفنی، آنلاین و حضوری انجام می‌پذیرد. از طریق صفحه مشاوره مالیاتی نسبت به رزرو بسته مدنظر خود اقدام فرمایید.